Czy poduszki welurowe są bezpieczne dla dzieci ze skłonnością do alergii?

Październik 21, 2020

Welur od lat cieszy się dużym uznaniem wśród dekoratorów wnętrz oraz projektantów mody, ale jest również chętnie używany do produkcji akcesoriów dziecięcych.

Jakie właściwości ma welur?

Welur łączy walory użytkowe i estetyczne. Dzięki pokrywie włosowej przypominającej meszek, przyciąga spojrzenia delikatnym połyskiem oraz  intrygującym efektem cieniowania. Ze względu na te cechy, bardzo dobrze prezentuje się np. jako obicie mebli lub w formie zasłon. Charakteryzuje się dobrą wytrzymałością na zużycie, którą można ulepszyć dzięki domieszkom syntetyków, które wzmacniają włókna, co jest istotne szczególnie w przypadku wykorzystania weluru jako tapicerki. Z kolei produkty z weluru stworzone na bazie bawełny doskonale sprawdzają się jako akcesoria dla dzieci – są puszyste i niezwykle miękkie. Wykorzystując barwne welurowe poduszki supełkowe (ang. knot pillow) można stworzyć wyjątkowo przytulny dziecięcy pokój. Warto zadbać o to, by wybrane poduszki były wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będzie łatwo utrzymać w czystości.

Wyroby z weluru a mały alergik

Nasze produkty tworzymy z myślą o bezpieczeństwie dzieci, dlatego oferowane przez nas poduszki welurowe szyte są z bawełny posiadającej certyfikat Oeko-Tex Standard 100+. Oznacza to, że są one pozbawione wszelkich szkodliwych substancji, m.in. uczulających barwników. Również silikonowe kulki, których używamy do wypełniania poduszek, są antyalergiczne. Przyjemny w dotyku welur nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Jeżeli maluch ma stwierdzoną alergię na kurz, to należy zadbać o odpowiednie wyposażenie jego pokoju, które zminimalizuje ryzyko podrażnienia. Alergikom zaleca się całkowitą rezygnację z elementów wystroju wnętrz mogących gromadzić kurz, takich jak dywany oraz zasłony. W przypadku małych alergików oznacza to niestety ograniczenie przedmiotów (zabawek i akcesoriów), które otaczają na co dzień malucha. Warto wybierać rzeczy, które łatwo można regularnie myć i czyścić. Nasze poduszki można prać w pralce w temperaturze 30 stopni w programie prania ręcznego.

Wróć