Zalety knot pillow. W czym tkwi fenomen poduszek supełkowych?

Listopad 16, 2020

Poduszki supełkowe to hit ostatnich lat. Podbiły serca internautów, o czym świadczy ich popularność  w mediach społecznościowych. Wystarczy wpisać hasło „knot pillow” lub „poduszka węzeł” w wyszukiwarkę Instagrama lub Pinteresta i można przebierać w propozycjach aranżacji wnętrz z wykorzystaniem tych wyjątkowych poduszek. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się im bliżej.

Czym charakteryzuje się knot pillow?

Poduszki tego rodzaju wykonane są z zaplecionych rulonów z przyjemnego w dotyku materiału, wypełnionych np. silikonowymi kulkami. Tworzą w ten sposób węzeł – pojedynczy lub podwójny, albo przeplatany na różne sposoby. Mają podstawową zaletę – są uniwersalne, czyli pasują zarówno do salonu, jak i pokoju dziecięcego. Równie dobrze sprawdzą się na balkonie lub tarasie. Ze względu na to, że tworzone są z rozmaitych materiałów w wielu rozmiarach i w pełnej gamie kolorów, każdy wybierze poduszkę, która idealnie dopełni wystrój jego mieszkania.

Dzięki wyjątkowemu kształtowi, knot pillow pasuje do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Świetnie będzie wyglądać w sypialni boho, ale też w nowoczesnym lofcie. Warto wybierać produkty z antyalergicznym wypełnieniem, szyte ręcznie z najlepszych naturalnych materiałów. Takimi poduszkami można bez obaw udekorować dziecięce łóżeczko.

Dlaczego poduszki supełkowe stały się tak popularne?

Oprócz wymienionych wcześniej zalet, przyczyny popularności knot pillow należy upatrywać w genialnej prostocie projektu. Cieńsze lub grubsze rulony można zaplatać na różne sposoby, tworząc zarówno małe poduszeczki, jak i bardzo duże, w które aż chce się wygodnie wtulić. Szczególnie jeżeli taka poduszka uszyta jest z miękkiego materiału, np. weluru. Poduszki węzły bardzo dobrze łączą się z plecionymi kocami oraz otulaczami, tworząc spójne kolorystycznie zestawy. Co ważne, nadal można projektować ciekawe i oryginalne wzory poduszek supełkowych – możliwości wydają się nieograniczone!

Wróć