Spanie niemowlaka w łóżku z rodzicami

Lipiec 29, 2021

Na temat spania niemowlaka z rodzicami krąży wiele różnych teorii. Młodzi rodzice chcąc jak najlepiej zaopiekować się swoją pociechą, szukają w Internecie opinii specjalistów, którzy w profesjonalny sposób pomogą im podjąć tę decyzję. Jednak zdania w tym temacie są bardzo podzielone i ostateczna decyzja zawsze należy do rodziców.

Czy niemowlak może spać z rodzicami?

Na temat spania niemowlaka z rodzicami w jednym łóżku jest wiele różnych teorii. Niektóre mówią, że takie działanie pozwala na zwiększenie wzięzi między dzieckiem, a rodzicem, a inne że jest po prostu niebezpieczne. Inni specjaliści doradzają, aby trzymać niemowlaka w swoim łóżku, ale tylko do ukończenia określonego wieku. Każda z tych teorii ma w sobie wiele racji, dlatego ostateczna decyzja zawsze należy do rodzica.

Jak bezpiecznie spać z niemowlakiem?

Jeśli rodzice zdecydują się na spanie z niemowlakiem – czy to do określonego wieku czy cały czas – warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Dodatkowo, jeśli któreś z rodziców ma problemy ze snem – przemieszczające się po łóżku dziecko, może być dla niego dodatkowym czynnikiem stresującym. Właśnie dlatego powstały różne rozwiązania, które pozwalają skutecznie ograniczyć przemieszczanie się niemowlaka w nocy, a dodatkowo zabezpieczają również jego przestrzeń dookoła.

Kokon niemowlęcy do spania z rodzicami

Rodzice, którzy decydują się na spanie ze swoją pociechą w jednym łóżku powinni przemyśleć zakup kokonu niemowlęcego. Jest to zestaw materacyka i ochraniacza w formie warkocza, które są ze sobą połączone. Dziecko umieszczone w takim kokonie, zyskuje swoją bezpieczną przestrzeń. Pociecha czuje się komfortowo otulona, a cały komplet w każdej chwili można wygodnie przenieść w inne miejsce. Najwyższej jakości materiały sprawiają, że kokony są całkowicie bezpieczne dla niemowląt, a jednocześnie zostaną z nimi na naprawdę bardzo długo.

Ochraniacz warkocz można odczepić od materacyka i zabezpieczyć nim wnętrze łóżeczka, a nawet przestrzeń do zabawy na ziemi! Kiedy dziecko podrośnie, taki warkocz można wykorzystać również jako dekoracyjną poduszkę do dziecięcego pokoju.

Pianka, którą wypełniony jest materacyk, jest niezwykle miękka i doskonale dopasowuje się do ciała niemowlaka. Z kolei warkocz wypełniony jest bardzo wygodną i utrzymującą swój kształt kulką silikonową, pokrytą welurową bawełną, całkowicie antyalergiczną i bezpieczną dla najmłodszych.

Czy warto spać z niemowlakiem w jednym łóżku?

Na to pytanie każdy rodzic musi odpowiedzieć sobie sam. Spanie z niemowlakiem na wiele zalet i tyle samo wad. Zawsze można zastosować metodę półśrodka i zdecydować się na spanie z dzieckiem jedynie do pewnego wieku, a później razem z ochraniaczem węzłem przenieść je do swojego łóżeczka, które umieścimy w swojej sypialni.

Wróć