Motywy drukowane na ochraniaczach do łóżeczek. Propozycje dla chłopców i dziewczynek

Wrzesień 22, 2020

Ochraniacz do łóżeczka nie jest akcesorium niezbędnym do stosowania już w pierwszych chwilach życia maluszka, ponieważ leży ono w tej samej pozycji, w której zostanie ułożone, przez co ryzyko uderzenia się w nóżkę, rączkę bądź główkę jest naprawdę znikome.

Ogromnie przydaje się jednak wtedy, gdy dziecko nabiera mobilności – zaczyna machać kończynami, turlać się, obracać na boki i pełzać. Ochraniacz pełni wówczas funkcję doskonałego amortyzatora dla potencjalnych urazów. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku ochraniacz w formie warkocza. Ten typ bariery umieszczony we wnętrzu dziecięcego łóżeczka nie tylko oryginalnie się prezentuje, ale jest również bezpieczny dla maleństwa i niezwykle miły w dotyku. Ponadto forma splecionych ze sobą pasm zachęca do eksperymentowania z pięknymi kolorami oraz ciekawymi wzorami, które ozdobią łóżeczko i umilą czas spędzany tam w trakcie leżakowania.

Dlaczego warto zdecydować się na ochraniacze z motywami drukowanymi?

Na rynku można spotkać mnóstwo różnorodnych typów i wzorów plecionych ochraniaczy do łóżeczek. Estetycznym walorom niektórych z nich wprost nie sposób się oprzeć, a dodatkowo ich konstrukcja jest idealnie zrównoważona pod kątem bezpieczeństwa. W ten sposób można zapewnić nie tylko odpowiednią ochronę przed uderzeniami i urazami wywołanymi zaklinowaniem się rączki bądź nóżki między drewnianymi szczebelkami, ale też zadbać o przytulny klimat w pokoju. Kupując pleciony ochraniacz do dziecięcego łóżeczka, zyskujemy praktyczne akcesorium o wszechstronnym zastosowaniu: dba ono o komfort termiczny, chroni przed obrażeniami, a także ładnie komponuje się z łóżeczkiem, zapewniając dziecku dodatkowe bodźce wizualne.

Ochraniacze do łóżeczek zaopatrzone w motywy drukowane są elementem wyposażenia, który można dowolnie wykorzystywać do tworzenia odpowiedniego wystroju danego wnętrza. Nie sposób przy tym nie rozczulać się nad wieloma dostępnymi na rynku motywami, choć warto zwrócić uwagę, że dla rozwoju zmysłów rosnącego maluszka najlepiej sprawdzą się kontrastowe, czarno-białe wzorki. Znów pastelowe kolory będą działać o wiele bardziej kojąco niż feeria intensywnych (a przez co męczących wzrok) barw. Wydaje się to niezwykle istotne w kontekście łóżeczek, w których dzieci powinny wypoczywać w miłej, relaksującej atmosferze.

Ochraniacze do łóżeczek z rysunkami – idealne dla chłopca i dziewczynki

Dziecięcy świat znacząco różni się od świata dorosłych, dlatego powinien być wypełniony kolorami. Problem w tym, że dzieci korzystające z łóżeczek ze szczebelkami są zdecydowanie zbyt małe, by samodzielne decydować o wystroju swojego pokoju, dlatego to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za wybór formy i wzoru ochraniacza. Warto zatem pamiętać, że nieustającą popularnością cieszą się delikatne wzory nawiązujące do natury i rozmaitych zwierzęcych przyjaciół, które będą nie tylko cieszyć wzrok dzieci w ciągu dnia, ale też zapewnią im spokój wieczorami. Elementy wyposażenia dziecięcego pokoju są często kupowane w podobnych kolorach co garderoba, dlatego ochraniacz ozdobiony subtelnymi kwiatuszkami będzie idealnym wyborem dla dziewczynki, która jest ubierana na różowo. W przypadku małych mężczyzn, którzy są zwykle otoczeni całą gamą błękitów oraz granatów, świetnie sprawdzi się niebiesko-biały warkocz z rzucikiem w wieloryby. Znów ochraniacz zaopatrzony w uniwersalny, odpowiednio kontrastowy wzór w pandy będzie pasować zarówno do dziewczynek, jak i chłopców, pomagając rozwijać ich wzrok już od pierwszych miesięcy życia. Warto również wziąć pod uwagę proste motywy geometryczne jak np. przeplatające się kropki, serduszka i gwiazdki – pozwalają one na łatwą zmianę wystroju miejsca spania bez wywoływania negatywnych reakcji. Co ciekawe miły, łagodny wzór ochraniaczy może stanowić istotną pomoc, jeśli już od najmłodszych lat postanowimy przyzwyczajać malucha do samodzielnego zasypiania w swoim łóżeczku. Przyjazne otoczenie sprawi, że będzie czuło się tam znacznie lepiej.

Wróć