Dlaczego warto wybierać certyfikowane wyroby dla dzieci?

Marzec 28, 2021

Z biegiem lat zyskujemy coraz większą świadomość dotyczącą produktów, które kupujemy. Na co dzień zwracamy szczególną uwagę na skład i jakość produktów spożywczych i zdajemy sobie sprawę z tego, że mniej przetworzona żywność jest o wiele zdrowsza, co jest szczególnie ważne w diecie, którą serwujemy naszym dzieciom. Ważna jest jednak również jakość produktów, które kupujemy nieco rzadziej, na przykład tych, które zapewniają najmłodszym zdrowy i komfortowy sen. Właśnie dlatego wybierając poduszki czy kokony do sypialni naszych pociech, warto zdecydować się na takie produkty, które posiadają odpowiednie certyfikaty.

Potwierdzenie jakości odpowiedniej dla dziecka

Wszyscy wiemy, że dziecięca skóra jest niezwykle delikatna. Właśnie dlatego niezwykle ważny jest dobór odpowiednich tkanin czy kosmetyków dla najmłodszych. Dlatego warkocze czy poduszki supełkowe do łóżeczka, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie, posiadają Certyfikat Oeko Tex Standard 100. Świadczy on o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają kontakt ze skórą człowieka. Jest on przyznawany przez organizację Oeko-Tex produktom, które pozytywnie przeszły badania sprawdzające obecność stu najniebezpieczniejszym substancjom, które mogą zagrażać osobom użytkującym dany produkt.

Bezpieczne, czyli jakie?

Wybierając ochraniacze do łóżeczka czy kokony przyszli rodzice zwykle pytają nas o bezpieczeństwo danego produktu dla swoich pociech. Wspomniany wcześniej Certyfikat świadczący o najwyższej jakości dzianinie oraz Certyfikat Oeko Tex Standard 100 + „Bezpieczny dla dziecka”, który  udowadnia, że wypełnienie produktów jest w pełni bezpieczne, są na to najlepszym dowodem. Świadczą one o tym, że wyroby są wolne od środków, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie. Mowa tutaj na przykład o pestycydach i substancjach, które mogą wywoływać alergie. W ramach przeprowadzanych badań oceniana jest również odporność produktu na pot i ślinę, co jest szczególnie ważne w przypadku produktów dziecięcych.

Aby zapewnić zdrowy i komfortowy sen dla dziecka, warto sięgać po dobrej jakości, certyfikowane produkty. W naszym sklepie możecie Państwo znaleźć ochraniacze i poduszki szyte wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Co ważne, nie są to produkty szyte masowo, tylko wykonywane w rodzinnej pracowni na zamówienie Klienta. Dzięki temu zaufały nam setki Klientów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Supelkowelove i dokonywania zamówień.

Wróć