Akcesoria do dziecięcego pokoju

Lipiec 29, 2021

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko czuło się w swoim pokoju jak najlepiej, aby było to jego królestwo, w którym chętnie będzie spędzało czas. Wbrew pozorom nie jest to jednak tak łatwe zadanie, gdyż chcąc stworzyć przytulny azyl dla pociechy – musimy również zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Zatem … jakie akcesoria wybrać do dziecięcego pokoju?

Jakie akcesoria wybrać do dziecięcego pokoju?

Na polskim rynku roi się od przepięknych akcesoriów i dekoracji, które idealnie pasują do dziecięcego pokoiku. Niestety bardzo wiele z nich pochodzi od nieznanych producentów, a ich wykonanie oraz jakość pozostawia wiele do życzenia. Zatem jako odpowiedzialny rodzic – wybierając produkty do pokoju swojego dziecka, nie możemy kierować się emocjami, a właśnie zdrowym rozsądkiem. Warto zainteresować się producentem oraz jego ideologią i materiałami, z których korzysta do tworzenia swoich akcesoriów. Kiedy znajdziemy już wymarzoną markę, która tworzy piękne dekoracje do dziecięcego pokoju, warto w jej ofercie zwrócić uwagę na kilka popularnych produktów.

Kokon niemowlęcy

Kokony niemowlęce nie są bardzo popularne, ponieważ często rodzice zastępują je innymi akcesoriami. Mimo to, naszym zdaniem to rewelacyjny produkt, który pozostanie z dzieckiem na lata! Jako niemowlak, dzięki kokonowi, może spać razem z nami, a kiedy podrośnie rozłączyć materacyk i warkocz na dwie osobne części. W ten sposób małe dziecko skorzysta również z warkocza jako np. ochraniacz do łóżeczka czy ograniczenie przestrzeni przy zabawie na ziemi. Taki warkocz do łóżeczka dziecięcego doskonale sprawdzi się również jako zwykła dekoracja pokoju, również dla nastolatka.

Namiot tipi

Kto z nas jako dziecko nie tworzył sobie kryjówek? Takie chowanie się to typowe zachowanie dla dzieci, a namiot tipi pozwoli również na organizowanie wielu ciekawych zabaw ze swoją pociechą. Będzie stanowił zatem nie tylko rewelacyjną dekorację, kryjówkę, ale także miejsce spotkań i zabaw. Dziecięce namioty tipi są łatwe w montażu i nie zajmują dużo miejsca, a dodatkowo w każdej chwili możemy je zdemontować.

Miękkie poduszki i pufy

Dzieci uwielbiają skakać i bawić się w bitwy na poduszki. Dlatego korzystając z okazji można wyposażyć dziecięcy pokoik w piękne poduszki supły, które będą stanowiły świetną dekorację (również sypialni rodziców czy salonu), ale także idealnie nadają się jako wkład do namiotu tipi czy jako broń podczas bitwy na poduszki. Poduszki węzły wykonane są z delikatnego i miękkiego materiału oraz wypełnione są antyalergicznym wkładem, dzięki czemu każda zabawa z ich użyciem, będzie całkowicie bezpieczna!

Oświetlenie

Noc to magiczny czas, który niestety często budzi w dzieciach różne obawy i strach. Warto zatem zadbać o to, aby dziecięcy pokoik w nocy zamienił się w magiczna krainę! Pomogą nam w tym różnego rodzaju lampki i świetlne akcesoria. Polecamy szczególnie takie, które np. wyświetlają obrazy na ścianach lub działają na zasadzie cienia. Można także zainwestować w kolorowe wkłady do kontaktów, albo rozgwieżdżone niebo na suficie! Jesteśmy przekonani, że takie gadżety na długo zapadną w dziecięcej pamięci.

Bezpieczne akcesoria do dziecięcego pokoju

Jak widzicie – pomysłów na dekorację pokoiku dla dziecka jest naprawdę wiele. Marki prześcigają się między sobą, tworząc coraz to nowe, piękne wzory. Pamiętajmy jednak, że to miejsce ma być dziecięca krainą, więc zadbajmy, aby pokój podobał się przede wszystkim naszej pociesze oraz aby był dla niej całkowicie bezpieczny.

Wróć